Рейнджърс не може да се справи с Голдън Найтс, тъй като серия от две победи прекъсна
New York Post | 2024-01-19 | 08:11:34

ЛАС ВЕГАС — Четвъртък вечер Рейнджърс се върна по сериозен начин.

Двете победи след тяхната серия от загуби през целия сезон се чувстваха като далечен спомен, тъй като Сините фланелки бяха преодоляни от действащите шампиони на Купа Стенли, Голдън Найтс, при загуба с 5-1, която загуби състезателното си усещане само след пет минути.

И двата отбора пропуснаха половината от сезона след силно начало.

Само Рейнджърс обаче изглеждаше, че все още се плъзга в четвъртък.

„Това е трудно“, каза старши треньорът Питър Лавиолет след мача. „Мислех, че нашите момчета започнаха с правилните намерения и играха силно през цялата вечер. Мразя резултата. Играта просто някак се разви по грешен начин за нас, тъй като [това] изглеждаше като група, която е готова да играе.”

В първата от двете срещи с Вегас в рамките на девет дни и първата от четири мача на запад, Рейнджърс изпаднаха в дупка с 4-0 през два периода, преди Мика Зибанеджад да влезе в кеш на пренесен - над силна игра 40 секунди в третия.

Златните рицари знаеха само една посока: север.

Такъв беше случаят дори без Джак Айхел, който пропусна третия си пореден мач, след като претърпя операция на коляното, и вратарят, който до голяма степен подкрепи клуба при издигането на Лорд Стенли преди седем месеца, Адин Хил.

Възползвайки се от три бързи възможности през цялата нощ, Вегас откри дупки в структурата на Рейнджърс и ги използва – както направиха толкова много противници напоследък.

Вратарят на Рейнджърс Игор Шестеркин, който даде четири гола при 17 удара за 40 минути, не беше далеч от спасителя, от който отборът му се нуждаеше.

„Отново, някои от тези „свещени моменти“ в задната част на мрежата, когато имахме пет или шест минути, в които играехме наистина добре“, каза Крис Крейдър, който записа асистенция за Рейнджърс самотна цел. „Да ги подгънете и да работите, за да получите шансове, а след това те получават един наистина добър, който се връща обратно. … Трудно е, когато наистина не подготвяш вратаря си за успех, когато това се случи.“

Вече изоставайки с два гола в началото на втория период, Рейнджърс се бореше да навлезе чисто в офанзивната зона, което доведе до малко продължително време в края на Златните рицари.

Когато Брейдън Шнайдер беше повикан за намеса при 16:31, нападателят на Голдън Найтс Иван Барбашев вкара втория си гол в мача при силовата игра.

Само 25 секунди по-късно Вегас отстъпи при удара, преди изоставащият удар на Каедан Корзчак да се отклони от стика на Кийгън Колесар.

Това бе осмият - да, осмият - път, в който Рейнджърс дават два гола в рамките на 30 секунди този сезон.

Рейнджърс направиха всичко, но не отбелязаха в първите пет минути на мача, но останалата част от началния период принадлежи на Голдън Найтс.

И двата първи два гола на Вегас – които бяха отбелязани в интервала от 3:13 през първия период – не само бяха спасени, но отново бяха резултат от бързината.

Това се превърна във вредна тенденция напоследък и Рейнджърс изпадна в ранна дупка поради това.

След като Златните рицари нахлуха през неутралната зона, раздаване между Джонатан Марчесо и Никола Рой завърши с Марчесо, което изписка едно точно под мишницата на Шестеркин, за да отвори резултата.

Вегас по-късно изостана при 1-3-1 на Рейнджърс, като Рой се пързаля около Джейкъб Труба, преди да постави Барбашев на далечната греда за преднина от 2-0 при 14:48.

Шайбата влезе извън неговите кънки, което накара Торонто да я преразгледа, но в крайна сметка беше потвърдено.

В четвъртък вечер видяхме същите навици на Рейнджърс, които заразиха играта им през последния месец.

Това ги настигна в класирането, като Флайърс се отдръпнаха с две точки в дивизията, въпреки че Рейнджърс имаха мач по-малко.